Parafia PW Matki Bożej

Królowej Polski 

w Andrzejowie 

DOŻYNKI PARAFIALNE 2023 R.

 

   Tradycja dziękczynienia za zebrane plony i ukończenie żniw to od wieków, nieodłączny element kultury narodowej. W tym roku nasza Wspólnota Parafialna przeżywała ten dzień 15 sierpnia 2023 r. w Święto Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, kiedy to przynieśliśmy na ołtarz płody ziemi oraz chleb, modląc się za wszystkich rolników i dziękując za ich ciężką pracę. Uroczystość rozpoczęła się uroczystym korowodem z części naszej miejscowości, która była odpowiedzialna za organizację uroczystości. Po uroczystym przemarszu wraz z Ochotniczą Strażą Pożarną oraz Orkiestrą Dętą, korowód dożynkowy dotarł  pod Kościół Parafialny gdzie odbyła się Uroczysta Msza Święta. 

     W Eucharystii, którą poprowadził Ks. Proboszcz Grzegorz Stadnik,  dziękowaliśmy Bogu za tegoroczne plony, za dar chleba.

          Starostami Dożynek byli - p. Elżbieta Próchniak z mężem Przemysławem Próchniak. Po uroczystej Mszy Świętej na terenie Parafii odbył się piknik rodzinny, na którym nie brakowało różnego rodzaju ciast i innych pyszności.

  Dziękujemy mieszkańcom naszej parafii za przygotowanie liturgii oraz wieńca  dożynkowego.

Po niżej galeria zdjęć z uroczystości :